Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas 2018. gada finanšu rezultāti

2019. g. 28. februāris, 15:59 / Finanšu rezultāti Publicēti neauditēti Rietumu Bankas un koncerna 2018. gada rezultāti.

Saskaņā ar atskaites datiem bankas tīrā peļņa ir 33,7 miljoni eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Bankas aktīvi 2018. gada 31. decembrī bija 1,5 miljardi eiro, klientu noguldījumi – 1 miljards eiro, kapitāls un rezerves – 470 miljoni eiro. Banka turpina uzturēt augstu efektivitātes līmeni: aktīvu atdeves rādītājs (ROA) ir 1,78%, kapitāla atdeves rādītājs (ROE) – 7,22%. Banka nodrošina ārkārtīgi augstu likviditātes seguma rādītāju – 1290,09% (minimālais normatīvs ir 100 %).

Latvijas finanšu nozarei 2018. gads bija ļoti piesātināts laiks. Bankām neilgā laikā nācās veikt kardinālas reformas, lai atbilstu kompetentu starptautisku struktūru un regulatora noformulētajiem jaunajiem standartiem.

Tā, Rietumu Banka pirmajā pusgadā pārtrauca attiecības ar daļu no saviem klientiem, kuri noteiktajos termiņos nespēja mainīt savas uzņēmējdarbības organizāciju un padarīt to atbilstīgu ieviestajiem normatīviem. Rietumu Bankas veiktais darbs šajā jomā saņēma pozitīvu valdības, uzraugošo iestāžu un starptautisko partneru vērtējumu un atbalstu.

Rietumu Banka izstrādāja un sāka īstenot atjaunoto biznesa modeli un stratēģiju. Banka paplašina savus pakalpojumus gan vietējā – Latvijas, gan Eiropas kopējā tirgū; koncentrējas uz nekustamā īpašuma, rūpniecības, pakalpojumu, loģistikas, jauno tehnoloģiju un citu nozaru apkalpošanu un kreditēšanu. Turpinās sadarbība arī ar turīgām privātpersonām, kurām tiek sniegts plašs pakalpojumu klāsts kapitālu pārvaldības jomā.

„Pagājušais gads bija pārmaiņu laiks gan Latvijas finanšu nozarei, gan arī Rietumu Bankai kā vienai no vadošajām tirgus dalībniecēm. Krasā prasību maiņa un tai sekojusī klientu skaita samazināšanās dabiski atspoguļojās aktīvu un noguldījumu apjomā. Attiecīgi koriģējām bankas stratēģiju.

Gada rezultāti liecina, ka Rietumu Bankas atjaunotā stratēģija ir veiksmīga. Mēs saglabājam Latvijas un Baltijas lielākās privātās bankas statusu, uzturam stabilu kapitāla bāzi un ārkārtīgi augstu likviditāti. Visu gadu turpinājām pelnīt, atvērt jaunu klientu kontus, izskatīt un finansēt viņu biznesa projektus,” norāda Rietumu Bankas valdes priekšsēdētājs Rolfs Fulss.

Rietumu Banka saglabā arī sev raksturīgo individuālo un nestandarta pieeju projektu izskatīšanai, kas klientiem nodrošina operatīvu lietišķu jautājumu risināšanu un perspektīvu nestandarta biznesa ideju realizāciju ar bankas palīdzību.

Pilna finanšu atskaite publicēta mūsu mājaslapā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)