Par banku Investoriem

Par banku

Greznumlietu tirgus izaugsme: laiks investēt

2019. g. 10. maijs, 11:27 / Serviss Pašlaik, kad ziņās skan trauksmes pilni komentāri par Brexit , tirdzniecības kariem un ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos, eksperti atkal fiksējuši pasaules greznumlietu tirgus izaugsmi.

Lielāko luksusa preču vairumtirdzniecības pārstāvju kopējie ienākumi pagājušajā finanšu gadā palielinājās par 11 %, kas ir divas reizes vairāk nekā ikgadējais pārdošanas tempu pieaugums 2015.–2017. gadā. 100 lielāko uzņēmumu tīrās peļņas vidējā rentabilitāte ir gandrīz 10 %.

„Šis elitārais tirgus nepagurst un aktīvi turpina attīstīties. Tā adeptu pulks pieaug,” stāsta investīciju uzņēmuma Rietumu Asset Management analītiķis Konstantīns Šeļegs.

Ekonomisti prognozē, ka līdz 2030. gadam vidusšķiras īpatsvars, planētas iedzīvotāju vidū, pārsniegs 60 %. Vienlaikus, uzņēmums Deloitte, kas ik gadu veido lielāko globālo luksusa zīmolu Top 100 sarakstu, ziņo par jaunu nozīmīgu virzienu. Speciālisti brīdina, ka greznumlietu ražotāji plāno intensīvi izmantot savas mārketinga aktivitātes auditorijas paplašināšanai – lai iemācītu baudīt skaistas dzīves garšu patērētājiem, kuri vēl nav bagāti, tomēr jau labi pelna.

Šis jaunais potenciālo luksusa preču tirgus klientu slānis nosaukts par HENRY (High-Earners-Not–Rich-Yet).

Vidēji statistiskajam HENRY ir 43 gadi, viņš pelna 136 000 dolāru gadā, un viņam pieder mazāk nekā 1 miljons dolāru investīciju aktīvos. Viņš neinteresējas par zīmola mantojumu un tradīcijām, tomēr jau sācis novērtēt ekskluzivitāti, kvalitāti un stilu. Turklāt tipiskais mūsu laikmeta varonis pievērš īpašu uzmanību uzņēmuma sociālajai un ekoloģiskajai ietekmei un tā prasmei atbilst modernajām tendencēm.

Norādīsim, ka Itālija joprojām ir vadošā luksusa zīmolu pārdevēja, savukārt pārdošanas apjoms visstraujāk pieaudzis Francijā. „Viens no ražotājiem, kas īpaši veiksmīgi piemērojas jaunajiem apstākļiem un ievieš jaunas stratēģijas, ir Francijā bāzētais uzņēmums LVMH – zīmola Louis Vuitton īpašnieks. Franču zīmols aktīvi sadarbojas ar saviem pielūdzējiem sociālajos tīklos, rāda viņiem ekskluzīvus jauno produktu ieviešanas video, kā arī piedalās dažādās interneta labdarības akcijās,” stāsta Konstantīns Šeļegs.

Un labākais LVMH kreatīvās stratēģijas veiksmes pierādījums biznesa pasaulē ir uzņēmuma finanšu rādītāji. Šā gada pirmajos trīs mēnešos šis greznumlietu industrijas līderis savu pārdošanas apjomu ir palielinājis par 16 %.

LVMH akcijas ietilpst tematiskajā Brands&Luxury investīciju portfelī, ko saviem klientiem veido Rietumu Asset Management. Portfelī ietilpst arī citu pasaules klases zīmolu, kas miljoniem cilvēku visā pasaulē ir kvalitātes un prestiža etalons, vērtspapīri.

Vairāk informācijas par Brands&Luxury akciju portfeli varat iegūt šeit.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)