Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas galerijā ir atklāta Veras Bondares izstāde

2019. g. 10. jūnijs, 12:03 / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas galerijā ir atklāta apdāvinātās Latvijas mākslinieces Veras Bondares izstāde. Tajā ir apskatāmi vairāki desmiti darbu – plenēros tapušas dabas un pilsētas ainavas, klusās dabas, portreti.

Šogad Vera Bondare absolvē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, iepriekš vairākus gadus ir mācījusies gleznotāju un pasniedzēju Ludmilas Perecas un Aleksandra Pahomova studijā. Viņas gleznas jau atrodas privātās kolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās valstīs – Krievijā, Lielbritānijā, ASV, Grieķijā, Ķīnā.Veras Bondares talantu un radošo potenciālu augstu ir novērtējis Latvijas gleznotājs un mākslas teorētiķis Vladimirs Kozins, kurš gandrīz 40 gadus vadīja Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības un kompozīcijas katedru.

„Verai piemīt krāsas un plenēra sajūta. Savās etīdēs viņa ir sasniegusi labu līmeni. Viņas darbi ir izteiksmīgi, to kolorīts ir harmonisks, tie ļauj sajust dabu. Un Vera spēj meklēt un atrast mākslas tēlus gan dabā, gan cilvēkos. Šīs īpašības jau sākotnēji ļauj kļūt par īstu mākslinieku. Verai ir viss, lai tā notiktu: gan skola, gan spējas, gan prasmes,” tā Vladimirs Kozins raksturo mākslinieces daiļradi.

Pati Vera Bondare saka: „Neapšaubāmi, gleznotājam ir svarīgi mācīties. Un māksliniekam vienmēr būs, ko mācīties. Galvenais, lai līdzās būtu labi skolotāji, bet pašam māksliniekam piemistu gaume un vērīgums, dzīvs prāts, stipra griba, stingrs raksturs un gatavība nemitīgi pilnveidot savas spējas. Par skolotājiem var kļūt citi kolēģi, muzejos esošās dižo meistaru gleznas un daba – tā dzīve, kas virmo visapkārt, ko vajag notvert, izprast tās būtību un izteikt tā, lai būtu interesanti, novatoriski!”

Viņas mīļākie mākslinieki ir Mihails Vrubels, Valentīns Serovs, Eduārs Vijārs, Jānis Valters, Albērs Markē, Semjuels Džons Peplo, Pjērs Bonārs. Tomēr, runājot plašāk, ikviena laba gleznotāja darbos ir sava rozīnīte, un tie var būt iedvesmas avots citiem, uzskata Vera Bondare.

Apskatīt izstādi Rietumu bankas galerijā var līdz 28. jūnijam darbadienās no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Ieeja, kā vienmēr, – bez maksas. Adrese: Vesetas iela 7.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)