Par banku Investoriem

Par banku

Jauni identifikācijas standarti, veicot norēķinus tiešsaistē

2019. g. 4. septembris, 16:46 / Serviss Informējam, ka saskaņā ar Eiropas direktīvu PSD2 ( Payment Service Directive 2 ), no septembra stājas spēkā jauni maksājumu sistēmu drošības standarti. Šo izmaiņu mērķis ir vēl augstāka maksājumu drošība tiešsaistē.

Atbilstoši direktīvas prasībām mainīsies attālinātās identifikācijas sistēma tiem Rietumu Bankas klientiem, kuri līdz šim izmantoja Digipass OTP breloku, kā arī tiks pārtraukta ciparu tabulu izmantošana.

Pašlaik daudziem Bankas klientiem ir ne tikai Digipass OTP breloks, bet arī iepriekš izsniegtie identifikācijas un autorizācijas līdzekļu komplekti, kuros ir Mobile DigiPass, DigiPass 700 vai DigiPass 310 ierīce. Šīs ierīces arī turpmāk var izmantot identifikācijai visās Rietumu Bankas sistēmās: tās sniedz iespēju ģenerēt ne tikai vienreizējās paroles, bet arī atslēgas visu veidu rīkojumu parakstīšanai, turklāt tās ir papildus aizsargātas ar PIN kodu.

Tādējādi Bankas klientiem, kuru rīcībā ir Mobile DigiPass, DigiPass 700 vai DigiPass 310, no 12. septembra attālinātajai identifikācijai ir jāizmanto viena no šīm ierīcēm.

Gadījumā, kad klientam ir tikai Digipass OTP, lai nodrošinātu turpmāku komfortablu darbu, līdz 12. septembrim jārīkojas šādi:

1) jāieiet iRietumu internetbankas sadaļā „Uzstādījumi” un jāizveido papildu PIN ( Leading PIN). Ieejot sistēmā, papildu PIN kods jāievada vienlaikus ar vienreizējo paroli: vispirms PIN kods, tad vienreizējā parole;
2) jāvēršas pie sava personīgā Bankas menedžera, lai saņemtu Mobile DigiPass vai DigiPass 310.

Par visiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar savu personīgo menedžeri vai zvaniet mūsu Informācijas dienestam pa tālruni 67025555.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)