Par banku Investoriem

Par banku

Festivāla «Rīga Jūrmala» uzstāsies leģendārais pianists Rūdolfs Buhbinders

2019. g. 27. maijs, 13:49 / Labdarība un sponsorēšana Laikraksts Diena ir sācis publikāciju sēriju, kas veltīta mūzikas festivālam «Rīga Jūrmala», kas ar Rietumu Bankas atbalstu šovasar norisināsies Latvijā.

Pirmā publikācija ir veltīta izcilam pianistam Rūdolfam Buhbinderam, kurš festivāla ietvaros uzstāsies latvijas Nacionalā operā.

Kā ziņo laikraksts, Rūdolfs Buhbinders nesen ir parakstījis ekskluzīvu līgumu ar ietekmīgu vācu ierakstu kompāniju Deutsche Grammophon.

Ierakstu kompānija Deutsche Grammophon ar R. Buhbinderu parakstījusi līgumu, lai godinātu komponista Ludviga van Bēthovena 250-gadi. Sadarbības starta projekts būs veltīts epohālajām 33 variācijām par Diabelli tēmu op. 120. Šo variāciju vēsture aizsākās 1819. gadā, kad pedagogs un mūzikas izdevējs Antons Diabelli aicināja teju 50 komponistus uzrakstīt variācijas par paša komponētu tēmu. Aicinājumam atsaucās arī L.van Bēthovens, uzrakstīdams opusu, kuru vēlāk diriģents un pianists H. fon Bīlovs nosauca par Bēthovena ģēnija mikrokosmosu, par visas pasaules skaņu un klavieru nošu pierakstu atspoguļojumu. 2020. gadā šis opuss tiks publicēts jaunā redakcijā, tāpēc R. Buhbinders aicināja 11 komponistus uzrakstīt jaunas variācijas par šo tēmu. Uzaicināto komponistu vidū ir arī Kšištofs Pendereckis, Makss Rihters, Ļera Auerbaha un Rodions Ščedrins. Kopā ar albuma un jaunās redakcijas iznākšanu notiks arī pasaules tūre, kurā tiks pirmatskaņotas visas jaunās variācijas, – raksta Diena.

«Universālā mūzikas valoda ir nenovērtējama,» teica Rūdolfs Buhbinders par gaidāmo projektu un sadarbību ar Deutsche Grammophon. «Manā vairāk nekā 60 gadu ilgajā koncertdzīvē mērķis vienmēr ir bijis apvienot tradīcijas un inovācijas, uzticību pagātnei un brīvībai, autentiskumam un kosmopolītiskumam.»

Laikraksts atgādina, ka pianisma leģendas Rūdolfa Buhbindera (1946) repertuārs sniedzas no Baha līdz laikmetīgajai mūzikai. Nu jau gandrīz sešdesmit gadus ilgajā austriešu pianista karjerā (pirmajā uzstāšanās reizē ar orķestri viņam bija vien divpadsmit gadi) tas radis atspoguļojumu vairāk nekā simts ieskaņojumos. Viņš ir noteicis jaunus interpretācijas mākslas standartus, jo īpaši kā Bēthovena mūzikas interprets. Bēthovena 32 sonāšu ciklu ieskaņojis pat divas reizes, bet koncertos pilnīgi visas Bēthovena sonātes Buhbinders ir spēlējis vairāk nekā 50 reizes daudzviet pasaulē – no Berlīnes līdz Pekinai, no Buenosairesas līdz Drēzdenei, no Stambulas līdz Sanktpēterburgai. 2014. gadā Zalcburgas festivāla laikā viņš pirmais pilnīgi visas Bēthovena sonātes nospēlēja viena vasaras festivāla ietvaros.

Ar festivāla programmu var iepazīties mājas lapā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)