Par banku Investoriem

Par banku

Ir noslēgusies akcija "Meklējam sirdsmāsiņu"

2018. g. 3. decembris / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas labdarības fonda un laikraksta ‘’Diena’’ veidotajā akcijā "Meklējam sirdsmāsiņu" noskaidrotas 20 medmāsas, kuras Valsts prezidenta pilī, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei, saņēma pateicību un atzinību par viņu pašaizliedzību un izcili veikto darbu.

Šodien, 30. novembrī notika 20 Latvijas sirdsmāsiņu godināšanas ceremonija pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes Rīgas pilī. Ar akcijas noslēgumu medmāsas sveica akcijas iniciatori Rietumu bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna un laikraksta "Diena" SIA "Izdevniecība Dienas Mediji" valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, kā arī universitāšu slimnīcu vadība un māsu ģimenes. Sirdmsāsiņas tika apbalvotas ar Rietumu Bankas labdarības fonda prēmijām EUR 1000 apmērā pirms nodokļu nomaksas.Akcijas patronese, Latvijas Valsts Prezidenta kundze Iveta Vējone neslēpa lepnumu par titulētajām māsiņām uzsverot: "Ikdienā medicīnas māsas visā Latvijā gādā par pašu galveno – mazu un lielu mūsu cilvēku veselību un dzīvību. Situācijā, kad kā pacienti vai viņu tuvinieki piedzīvojam sāpes, neziņu un pārdzīvojumus, ir neizsakāmi svarīgi saņemt profesionālu informāciju, mierinošu aprūpi un uzmundrinājumu. Liels paldies katrai Latvijas medicīnas māsai – Latvijas tagadnei un nākotnei ir svarīgs ikvienas medmāsiņas darbs gan valsts lielākajās slimnīcās, gan Latvijas reģionos. Paldies par pašaizliedzīgo darbu pacientu labā!"

«Vienmēr laipna un tik uzmanīga, dvēseliska, atsaucīga, bezgala mīļa, mana vismīļākā sirdsmādiņa, neviens tik silti nesmaida kā viņa. Gādīga un iejūtīga. Cilvēks, kurš savu darbu dara atbildīgi un no sirds. Slimnīcai ir tik ļoti paveicies ar šo māsiņu! Cilvēks, kas ir īsti savā vietā - vairāk pat negribas neko piebilst,» tā šogad pateicībās rakstīja bijušie un esošie pacienti.

Inga Šīna, Rietumu Bankas labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja, uzteica māsu darba nozīmīgumu, "Es gribētu Jums novēlēt saglabāt tās visas uzskaitītās labās īpašības, ko mēs par Jums lasījām pieteikumu anketās. Gribas cerēt, ka situācija ar medicīnas personāla trūkumu uzlabosies un mūsu akcija sniegs kaut nelielu, tomēr patīkamu atbalstu. Mēs turpināsim šo akciju, jo redzam, cik tā ir nepieciešama un motivējoša Jums, jo nekad nav par daudz saņemt paldies! Fonds ar prieku un misijas apziņu turpina atbalstīt ar veselības veicināšanu saistītus projektu un palīdz izcelt sabiedrībā svarīgas, taču nereti nepieteikami novērtētas lietas."

Akcijā, kas norisinājās no 19. septembra līdz 30. novembrim piedalās 3 klīnisko slimnīcu - Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS), Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) – visu nodaļu māsas. Šogad svinot apaļo - desmito akcijas jubilejas, Rietumu Bankas labdarības fonda iniciatīva sadarbībā ar akcijas patronesi - Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni un informatīvo atbalstītāju – laikrakstu Diena, aicināja izcelt māsu īpašo profesiju un atgādināt par to sirds siltumu un atbildību, ko slimnīcas personāls iznes uz saviem pleciem.

Akcijas laikā ikviens esošais vai bijušais slimnīcu pacients varēja atbalstīt un pieteikt akcijai savu sirdsmāsiņu. Šajos trīs akcijas norises mēnešos par visu universitātes slimnīcu māsām saņemti 3437 pieteikumu balsojumu un tie tika saņemti gan elektroniskajos pieteikumos, gan arī anketās, kas bija atrodamas slimnīcu gaiteņos.

Sirdsmāsiņas tika noskaidrotas gan pateicoties pacientu pieteikumiem, gan arī slimnīcas aprūpes daļa sadarbībā ar attiecīgo struktūrvienību virsmāsām apbalvošanai izvirzīja māsas arī no tām nodaļām, kurām ir mazāk cieša saskarsme ar pacientiem, piemēram, operāciju un anestezioloģijas māsas.

Informācijai atgādinām, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā strādā 475, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā 703 un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā 1200 medmāsas. Šobrīd aktīvākie balsotāji ir esošie un bijušie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas māsiņu pacienti un viņu ģimenes.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)