Par banku Investoriem

Par banku

Publikācija Dienas biznesā: Rietumu Bankas niša vietējā tirgū paplašinās

2019. g. 26. februāris, 13:26 / Serviss Laikraksts Dienas bizness šodien ir publicējis rakstu par problēmām, ar kurām saskaras Latvijas uzņēmumi Skandināvijas kapitāla bankās.

Ka atzīmē laikraksts, Skandināvijas kapitāla banku prakse attiecībā uz uzņēmumu kontu atvēršanu ir kļuvusi ārkārtīgi strikta, – mazākā kļūda un pieeja kontam var būt slēgta ne tikai kredītiestādē, ar kuru līdz šim kompānija sadarbojās, bet arī visās citās bankās. Savukārt dokumentu pārbaudes, lai atvērtu jaunu vai atbloķētu esošo kontu, nereti aizņem daudz laika, radot zaudējumus biznesam.

Ņemot vērā apjomīgo darbu un ierobežoto darbinieku skaitu, kas nereti netiek galā ar visiem pienākumiem, bankai ātrāks un lētāks risinājums nereti ir slēgt konkrētā uzņēmuma kontu, nevis veltīt laiku, lai pārbaudītu plašāku informāciju par tā īpašnieku, – tiek uzsvērts publikācijā.

Komentējot Dienas biznesam šo situāciju, Rietumu Bankas valdes priekšsēdētājs Rolfs Fulss atzīmēja, ka daļa Latvijas banku patlaban cenšas atturēties no Latvijas kompāniju, kuru īpašnieku vidū ir ES nerezidenti, apkalpošanas. Vairumā gadījumu tie ir pilnīgi normāli, veiksmīgi vietējie uzņēmumi, starp kuriem ir pat reģionālie līderi savās biznesa jomās.

“Šādu atteikumu loģika ir acīmredzama: uzņēmumi ar īpašniekiem-nerezidentiem pašlaik prasa vērīgu analīzi, kontroli, padziļinātu izpēti. Bet bankai tas viss nozīmē papildu laika resursus un finanšu izdevumus – ir nepieciešams uzturēt augstu kvalificētu speciālistu komandu, apmācīt tos, iepirkt programmatūru, daudz un cieši sadarboties ar starptautiskajiem partneriem”, – teica Rolfs Fulss.

Viņš pastāstīja, ka pēdējā gada laikā, it īpaši kopš rudens, Rietumu Bankā regulāri vēršas potenciālie biznesa klienti no Latvijas un citām Baltijas valstīm, kuriem nepieciešams plašs servisa klāsts – no norēķinu kontu apkalpošanas un maksājumiem līdz attīstības projektu finansēšanai.

Pašlaik bankā dažādās darbības fāzēs ir vairāki desmiti jaunu lielu kredītu projektu –dzīvojamā un komerciālā nekustamā īpašuma attīstības jomā, viesnīcu biznesa, loģistikas, dažādu ražošanas nozaru, finanšu tehnoloģiju un citās sfērās. Attiecība uz daļu no tiem ir jau pieņemti lēmumi un tiek piešķirti resursi, un kreditēšanas apjomi daļai no šiem projektiem pārsniedz 10 milj. eiro.

“Rietumu Banka māk veiksmīgi strādāt ar aktīvu biznesu, tajā skaitā ar uzņēmumiem, kuru īpašnieku vidū ir nerezidenti. Tas ir iespējams pateicoties mūsu daudzu gadu praktiskai pieredzei, augsti kvalificētu speciālistu komandai, ekspertīzei un resursiem. Mums ir nopietna pieeja risku analīzei, šim jautājumam pievēršam visu nepieciešamu uzmanību, un pēc visu paredzētu procedūru iziešanas atveram šādiem klientiem kontus. Esam gandarīti par to, ka mūsu niša te paplašinās un šo klientu skaits nepārtraukti pieaug”, – komentēja Rolfs Fulss.

Rakstu var izlasīt šeit.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)