Par banku Investoriem

Par banku

Festivāls „Rīga Jūrmala” ar Rietumu Bankas atbalstu turpinās labākās muzikālās tradīcijas

2019. g. 23. maijs, 15:06 / Labdarība un sponsorēšana Šovasar – no jūlija līdz septembrim – Latvijā notiks plašs mūzikas festivāls Rīga Jūrmala”, kura ietvaros izskanēs izcilu orķestru un citu klasiskās mūzikas izpildītāju koncerti.

„Rīga Jūrmala” turpina ar pastāvīgu Rietumu Bankas atbalstu notikušā festivāla „Baltijas mūzikas sezonas” tradīcijas.

Divu iepriekšējo gadu laikā „Baltijas mūzikas sezonas piedāvāja spožāko klasiskās mūzikas zvaigžņu – izcilu solistu un orķestru – koncertus. Šo festivālu jau kopš pirmsākumiem atbalstīja Rietumu Banka, ka arī vairāki labi zināmi uzņēmēji un mecenāti.

Festivāla vērienu daudzējādā ziņā nodrošināja tā mākslinieciskā vadītāja Andreja Žagara (1958–2019), starptautiska mēroga kultūras darbinieka, neordinārā personība.

Jau festivāla pirmā sezona Latvijas iedzīvotājiem un viesiem sniedza iespēju redzēt un dzirdēt tādus meistarus kā Rikardo Muti un viņa Kerubini orķestri, Aleksandru Sladkovski, Karelu Marku Šišonu, Elīnu Garanču, Kristīni Opolais, Hiblu Gerzmavu, Lorensu Branli, Sāru Koburu, Džošua Belu, Denisu Macujevu, Krisu Boti. Otro sezonu atklāja Džons Malkovičs un Alvja Kaselati vadītais ungāru Danubia Orchestra Óbuda, kā arī pianistes Anastasijas Terenkovas uzstāšanās, pēc tam skanēja Rafaela Pajara vadītā Vīnes filharmonijas orķestra un Elīnas Garančas koncerts, pianista Denisa Macajeva un čellista Mišas Maiska, Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestra (diriģents sers Antonio Papano), peruāņu tenora Huana Djego Floresa priekšnesumi.

Šogad šī vērienīgā pasākuma tradīcijas, joprojām – ar Rietumu Bankas atbalstu, turpina festivāls „Rīga Jūrmala” Martina Engstrēma vadībā.

Festivāla laikā Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā Ģildē un Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslaveni orķestri ievērojamu diriģentu vadībā, piemēram, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Izraēlas Filharmonijas orķestris, Londonas Simfoniskais orķestris, Krievijas Nacionālais orķestris u.c.; kā arī skanēs izcilu mūziķu solo koncerti.

Festivāla programma ir pieejama mājaslapā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)